Ne kadar flu!

Ne kadar flu o kadar…
İşler, güçler, ilişkiler, alışkanlıklar, kazançlar, giderler yani kısacası yaşam ne kadar flu o kadar!
Her şey bu kadar iç içe ve flu olunca netlik, sadelik, azlık siyahin içinde beyaz beyazın içinde siyah kadar ayrıştı…
Geçenlerde parkta sahipli hayvanlar için oluşturulmuş oyun alandaki hayvanların iri, güçlü, hırçın ve bazılarının da kafalarının bir hayli karışık olduklarını gördüm.
Belki onlar için ayrılmış olan alandaki etkinlik sayısının çokluğu belki de oraya gelen türlerinin onlara çok benzemesi o alanın dışının daha cazip gelmesine neden olmuştu.
Tam sahipli hayvanlar için ayrılmış alanda büyük ve siyah bir köpek sürekli çitlerin dışına doğru havlarken dikkatimi çekti çünkü yaygarası parkı inletiyordu.
Dönüp baktığımda dışarıdaki küçük, minik, tatlı süs köpeğine havladığını, aynı zamanda etrafı çevrili oyun alanından nasıl çıkıp da dışarıya kaçmaya çalıştığına şahit oldum.
O sürekli çitlere tırmanmaya, farklı çıkış yolları bulmaya çalışırken küçük süs köpeği gözünü bir saniye bile kırpmadan, en küçük bir telaş, korku, endişe taşımadan sadece içerideki büyük köpeğin hareketlerini takip ediyordu.
Küçük köpeğin o anda ne düşündüğünü ifadesiz yüzünden anlayamasam da tutumu bana bu duruma karşı en küçük bir tereddüt olmadığını hissettirdi.
Bu kadar korkusuzluğunu iki şeye bağlamıştım.
Ya yanında duran iri ve onu elinde sımsıkı iple tutan sahibi ya da bütün olan bitenle ilgili en küçük bir fikri olmadığından böyle bir tutum içerisindeydi.
Minik köpek neden bu kadar sakin bir tutum sergiliyor anlamadım ama tutumu oldukça etkileyiciydi;)
Bir gün yaptığım işle alakalı sağlıklı bir iş süreci olabilmesi adına farklı gruplarla aynı konuyla ilgili bilgilendirme toplantıları planlamıştım.
Toplantıya gelen 3 grubun benzer özellikleri çok fazla olmasına rağmen ilk gruptaki iki kişi biri sol yanıma diğeri ise karşıma denk gelecek şekilde oturarak toplantının başarısız olması için başarılı bir tutum sergilemişlerdi.
Ne kadar yorulduğumu 2 günlük toplantılar sonunda anlamış olsam da grupların negatifler de dahil yorumu çok netti:
“Biz bu işi yapacağız…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir